AÇIKLAMA

Sayı     : 06-148-191/9                                                                                                16/10/2022

Konu   : Mesleki Uzmanlık Unvan Yapısı İçin Mevcut Kadro ve Pozisyonların İptal İhdası Talebimiz

HAVAÇAD DERNEĞİ AÇIKLAMASIDIR

İlgi :   a) Ankara Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğünün 07/06/2022 tarihli ve 74071012-477.01.01.-110461 sayılı yazısı.

b) 09.06.2022 tarihli 06-148-191/1 tarihli DHMİ Genel Müdürlüğüne yazımız.

c) DHMİ Genel Müdürlüğünün 14.06.2022 tarihli ve E-23622523-929-54630 sayılı yazısı.

            Havacılık İşletme Hizmetleri ve İdari Çalışanlar Derneği (HAVAÇAD) 07.06.2022 tarihinde Ankara’da kurularak tüzel kişilik kazanmış olup derneğimize 06-148-191 kütük numarası verildiği ilgi (a) yazıyla bildirilmiş olup ilgi (b) yazımıza istinaden 10 bine aşkın çalışanını bulunan DHMİ Genel Müdürlüğünce ilgi (c) yazıyla, Genel Müdürlüğe ve tüm Havalimanlarına derneğimiz kuruluşu bildirilmiştir.

            Demokrasilerin vazgeçilmezi olan Sivil Toplum Kuruluşlarına(STK) DHMİ Genel Müdürlüğünce bu denli hassas yaklaşımları ve kıymetdar anlayışlarından dolayı başta Sayın Genel Müdürümüz, Sayın Genel Müdür Yardımcılarımıza ve tüm Üst Yönetime teşekkürlerimizi sunarız.

            Bilindiği üzere, derneğimizin kısaca amacı havacılık sektöründe mesleki uzmanlıkların elde edilerek yetkinliklerin belirlenmesi ile sektöre proje üretmektir.

            Derneğimizin tüzüğünde de belirtmiş olduğumuz amacında da;“Havacılık İşletme Hizmetleri ve İdari Çalışanlarının, havacılık sektöründe mesleki uzmanlığa uygun unvanlarda görev yapmalarının sağlanması ve mesleki yetkinliklerinin belirlenmesi için çalışmalar yapmak, Üyelerin mesleki menfaatlerini korumak ve refah seviyelerinin artışını sağlamak için çalışmak, bu hususta ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde girişimlerde bulunarak lobicilik faaliyetleri yapmak“ olduğundan bu konuda gerekçelerini de belirteceğimiz çalışmalarımız en kısa sürede paylaşılacaktır.

            En temel talebimiz; Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ve Havalimanlarında görev yapan hedef kitlemizin ve kıymetli üyelerimizin görev yaptıkları alanda Uzmanlıklarına göre görev yapmaları sonucunda gündemde olan Havacılık Tazminatında mağduriyet yaşamamalarıdır.

            Kaldı ki bu konuda DHMİ Genel Müdürlüğü Üst Yönetiminin adalet ölçüsünde gayretlerine inancımız tamdır.

            Bu çerçevede havacılık sektöründe her bir havalimanının uluslararası havalimanı olduğu dikkate alındığında yurtdışı muadillerinde olduğu gibi stratejik görevler yapmakta olan İdari Çalışanların (Memurların vd. İdari unvanların) Havacılık Tazminatında mağduriyetlerin yaşanmaması ve kalıcı çözüm için Mesleki Uzmanlıklarının belli prosedürler sonrası hayata geçirileceği düşünüldüğünde; üyelerimizle birlikte hedef kitlemizin bilinen nitelikli işgücü yapısı dikkate alındığında Havacılık Tazminatında 1. Gruba alınmaları öncelikli talebimiz olmasının yanında gruplar arası oranlamanın eşitsizliğe yol açacak şekilde yaşanmamasını özellikle talep etmekteyiz.

            Ülkemizde yaşanan ekonomik gelişmeler sonrası ortaya çıkan banka promosyonlarının güncellenmesine dair hemen hemen tüm bakanlıklarda ve kurumlarda ödemeler tek seferde ve çalışanların lehine sonuçlandığı kamuoyunca bilinmekte olup DHMİ Genel Müdürlüğünün bu noktada çok kısa zamanda her zaman olduğu gibi çalışanların lehine atacağı olumlu adımların hayata geçmesini beklemekteyiz.

Kamuoyona saygıyla duyurulur.

TWEET AÇIKLAMAMIZ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
"

Ігровий автомат Nitropolis 3 — це найновіше доповнення до франшизи Nitropolis

Після близького зіткнення з сержантом Нітро Вулфом у попередніх версіях Nitropolis 2 банді довелося поспішно тікати з міста. Вони знайшли гарне місце на півдні, де прийняли свій пустотливий спосіб життя. Ось тут і починається пригода ігрового автомата Nitropolis 3 у казино www.postgg.com.

Як і слід було очікувати, якщо ви грали в попередню версію, слот Nitropolis 3 має оригінальний дизайн і чудові додаткові функції, а ігровий процес надзвичайно веселий. Він оснащений 6 барабанами та 4 рядами, які можна розширити до максимум 8. Ставки починаються лише від 0,20$ і можуть доходити до 50$ за обертання. Найбільша виплата в грі в 50 000 разів перевищує загальну ставку.

"