AÇIKLAMA!

AÇIKLAMA!
18 Şubat 2024 Pazar günü saat 12.30-12.45 arasında  Habertürk TV’ de yayınlanan “AIRPORT” programına katılan bir STK Başkanının, DHMİ Genel Müdürlüğü çalışanlarını huzursuz eden açıklamaları üzerine aşağıdaki açıklamaların yapılması ihtiyacı hasıl olmuştur.
1) Program sunucusunun, “DHMİ sadece Havalimanı işletmektedir.”  söylem ve yaklaşımı , kendisinin yıllardır haber yapıp sunduğu “Havacılık Sektöründen” ne derece uzak olduğunu göstermektedir.
20 Mayıs 1933 tarihinden bugüne, havacılık sektörünün lider ve öncü kuruluşu DHMİ Genel Müdürlüğünün faaliyetlerini bilmemesi ya da bilmezden gelinişi manidardır.
Nitekim Devlet Hava Meydanları İşletmesi(DHMİ) Genel Müdürlüğü; Ana Statüsü’nde de belirtildiği üzere “Sivil Havacılık faaliyetlerinin gereği olan, hava taşımacılığı, hava alanlarının  işletilmesi, meydan yer hizmetlerinin yapılması, hava trafik kontrol hizmetlerinin ifası, seyrüsefer sistem ve kolaylıklarının kurulması ve işletilmesi, bu faaliyetler ile ilgili diğer tesis ve sistemlerinin kurulması, işletilmesi ve modern havacılık düzeyine çıkarılmasını” sağlamaktır.
Kuruluşumuzun yapısını bilmeden, bu camianın çalışanlarını huzursuz edici açıklamalar yapılması, dünyada örnek başarılara imza atan Ülkemiz Havacılık Sektörüne zarar vermekten başka bir fayda sağlamamaktadır.
2) STK Başkanının; “Bakanlığa ve Genel Müdürlüğe ilettiğimiz, DHMİ Genel Müdürlüğünün YAPISININ DEĞİŞMESİNDE Genel Müdürlükle MUTABAKATA VARDIK” ifadesi, yerel seçim arefesinde olan ve gündemin sürekli değiştiği bir dönemde, bulanık suda balık avlama çabasıdır.
Resmi bir kurum olan DHMİ Genel Müdürlüğü adına, bir STK başkanı tarafından yapılan bu işgüzar ve nahoş açıklama ışığında, Genel Müdürlükte hangi Yetkili ile bir mutabakata varıldığının ve ne amaçla bu açıklanmanın yapıldığının açıklanması gerekmektedir. 
3) Aynı zamanda bir kamu çalışanı olan STK Başkanının, resmi bir kurumun yapısının değiştirilmesi noktasında, böyle bir mutabakata varılması (!) açıklamasını yapması, yasalarımıza göre suçtur. 
Cumhurbaşkanlığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü(SHGM) nezdinde devlet organları hiçe sayılmakta ve  hem yerel seçimler öncesi hem de ülkemizin havacılık sektöründe başarılara imza atan DHMİ yapısına zarar verecek bu açıklamalar, DHMİ’nin başarılarına gölge düşürecek şekilde bilinçli olarak mı yapılmakta ve DHMİ Çalışanları neden huzursuz edilmektedir? 
4) Neredeyse her hafta, Kuruluşumuzu yıpratmaya yönelik; gerek kiralık kalemlerle yapılan gerek sahte rumuzlarla havacılık forumlarında paylaşımlar yapan gerekse de son örneğini bu şekilde gördüğümüz hususlar bilinçli ve sistematik bir şekilde yapılmaktadır. Bu hususlarda sessiz kalmayacağımızın ve tüm yasal süreçleri başlatacağımızın bilinmesiyle birlikte ilgili tüm yetkililerden açıklama beklemekteyiz. 
5) DHMİ Genel Müdürlüğü 91 yıldır Havacılık Sektöründe  sürekli yıldızı parlayan LİDER KURULUŞ OLARAK bu başarıları hem Çalışanların bir bütün olarak fedakârca 7/24 çalışmasıyla hem de devletimizin SON YILLARDA BÜYÜK YATIRIMLARLA DÜNYAYA ÖRNEK OLMAKTADIR. Bizler her ne kadar bu tür olumsuz açıklamalar yapılsa da kuruluşumuzda kurumsal bütünlüğe her şart ve ortamda kurumdaki tüm meslek gruplarıyla bir bütün olarak önemsemekte ve bu kararlılığımızı çalışma huzuruna zarar vermemesi için yürütmeye devam edeceğiz. 
6) Başta Havacılık İşletme Hizmetleri ve İdari Çalışanları olmak DHMİ çalışanlarının tüm özlük haklarının adil ve yasalar çerçevesinde hak kaybı olmadan verilmesini kurumsal bütünlük içinde iş barışını bozmayacak şekilde talep ediyor ve destekliyoruz.
7) Son zamanlarda bu tür açıklamalara karşı DHMİ çalışanlarının huzursuz edilmemesi ve artık herkesin DHMİ’nin dünya Havacılık Sektöründe parlayan yıldız olarak yoluna devam etmesi için; tüm ilgili Kurumları, Yetkili Sendikayı, Genel Yetkili Sendikayı ve Diğer Sendikalar ile ilgili Dernekleri gerekli açıklama ve girişimler yapılması noktasında adımlar atmaya DAVET EDİYOR, bu tür açıklamaların kuruluşumuza, çalışanların iş barışına ve huzuruna zarar vermekten başka bir maksat taşımadığını belirtmek istiyoruz. 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
X(Tweet)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
"

Ігровий автомат Nitropolis 3 — це найновіше доповнення до франшизи Nitropolis

Після близького зіткнення з сержантом Нітро Вулфом у попередніх версіях Nitropolis 2 банді довелося поспішно тікати з міста. Вони знайшли гарне місце на півдні, де прийняли свій пустотливий спосіб життя. Ось тут і починається пригода ігрового автомата Nitropolis 3 у казино www.postgg.com.

Як і слід було очікувати, якщо ви грали в попередню версію, слот Nitropolis 3 має оригінальний дизайн і чудові додаткові функції, а ігровий процес надзвичайно веселий. Він оснащений 6 барабанами та 4 рядами, які можна розширити до максимум 8. Ставки починаються лише від 0,20$ і можуть доходити до 50$ за обертання. Найбільша виплата в грі в 50 000 разів перевищує загальну ставку.

"