Derneğimiz Açıklamasıdır

Sayı     : 06-148-191/10                                                                                             28/03/2023

Konu  : İdari Çalışanlar Olarak Taleplerimizin KİK Gündemine Alınması.

HAVAÇAD DERNEĞİ AÇIKLAMASIDIR

İlgi :   Ulaştırma Memur-Sen Genel Merkezine 31/10/2022 tarihli ve 06-148-191/16 sayılı yazılarımız.

            DHMİ’de yetkili sendika olan Ulaştırma Memur-Sen DHMİ Genel Merkezine 16.10.2022 tarihinde yaptığımız ziyarette sunduğumuz dosyamızdaki ilgi yazılarımızla aşağıdaki öncelikli taleplerimizinde bulunduğu 35 madde belirtilmiş ve bu taleplerimize dair ilgi yazımızda;” Üyelerimizin yukarıda belirttiğimiz taleplerinin 4688 Kamu Görevlileri Sendikalari Ve Toplu Sözleşme Kanunu’nun 19. maddesi gereğince, 22. maddesindeki Kurum İdari Kurullarında (KİK) ve 28. Maddesinde belirtilen Toplu Sözleşme Görüşmelerinde (TİS) gündeme alınması ve kalıcı çözümler için gerekli desteğin verilmesi hususlarında,“ bildirimde bulunduk.

            Kurum İdari Kurulu(KİK) toplantısının ilgili yönetmeliğin 14/2. Maddesi gereğince yetkili sendika temsilcilerininde katılacağı bu yılın ilk toplantısının Nisan ayında yapılacağı belirtilmektedir.

            Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ve Havalimanlarında görev yapan İDARİ ÇALIŞANLAR olarak ÖNCELİKLİ TALEPLERİMİZ;

1)  İdari Çalışanların; Havacılık Tazminatında mağduriyet yaşamamaları,

2) İşletme Hizmetleri ve İdari Çalışanların “Havacılık Hizmetleri Sınıfı“na geçirilmeleri,

3) İşletme Hizmetleri ve İdari Çalışanların “Havacılık Hizmetleri Uzmanı“ ihdas edilmesi,

4) İşletme Hizmetleri ve İdari Çalışanların ”Temel Ücret Skalasının Ayarlaması” yapılması hususlarının KİK’da gündeme alınması.

            06.02.2023 tarihinde ve sonrasında ülkemizde yaşanan yıkıcı depremlerin ardından yakınlarını kaybeden, kendisi ve/veya yakınlarından yaralı olan depremzede üyelerimizin yıkıcı depremler sonrası çalışma hayatına zor şartlarda devam ederek deprem bölgesindeki Havalimanlarında görevlerini üstün gayret ve özverileriyle devam ettikleri bilinmektedir.

Söz konusu 35 talebimize ilave olarak DEPREMZEDE ÜYELERİMİZE;

  1. Teşekkür ve Başarı Belgesi verilmesi (I ve II Sayılı Cetveldeki durumlarına göre),
  2. 399 sayılı KHK’nin 35. Maddesi gereğince sözleşmeli personele bir aylık ödül verilmesi,
  3. İsteklerine göre deprem bölgesi dışındaki Havalimanlarına tayin taleplerinin ve/veya geçici görevlendirilmelerinin olumlu sonuçlanması,
  4. Deprem bölgelerindeki Havalimanlarında barınma sorunun kalıcı çözümü için bu yerlere yeteri kadar lojman/misafirhane yapılması hususlarının KİK’da gündeme alınması.

            Yukarıdaki taleplerimizin MEMUR-SEN’e bağlı ULAŞTIRMA MEMUR-SEN Genel Merkezi tarafından 2023 Nisan ayındaki Kurum İdari Kurullarında (KİK) gündeme alınması ve kalıcı çözümler için gerekli desteğin verilmesini önemle talep ediyoruz.

            Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
"

Ігровий автомат Nitropolis 3 — це найновіше доповнення до франшизи Nitropolis

Після близького зіткнення з сержантом Нітро Вулфом у попередніх версіях Nitropolis 2 банді довелося поспішно тікати з міста. Вони знайшли гарне місце на півдні, де прийняли свій пустотливий спосіб життя. Ось тут і починається пригода ігрового автомата Nitropolis 3 у казино www.postgg.com.

Як і слід було очікувати, якщо ви грали в попередню версію, слот Nitropolis 3 має оригінальний дизайн і чудові додаткові функції, а ігровий процес надзвичайно веселий. Він оснащений 6 барабанами та 4 рядами, які можна розширити до максимум 8. Ставки починаються лише від 0,20$ і можуть доходити до 50$ за обертання. Найбільша виплата в грі в 50 000 разів перевищує загальну ставку.

"