Derneğimiz Açıklamasıdır

Sayı     : 06-148-191/12                                                                                              12/04/2023

Konu   : İdari Çalışanlar Olarak Taleplerimizin KİK Gündemine Getirilmemesi.

HAVAÇAD DERNEĞİ AÇIKLAMASIDIR

İlgi : a) Ulaştırma Memur-Sen Genel Merkezine 31/10/2022 tarihli ve 06-148-191/16 sayılı yazılarımız.

         b) 28/03/2023 tarihli ve 06-148-191/10 sayılı KİK Gündemi Hakkında Kamuoyuna Açıklamamız.

            Günümüz dünyasında, demokrasilerde STK’ların(Dernek, Sendika vb.) en temel görevleri üyelerinin talepleri için çalışmalarını sürdürmeleridir.

            Derneğimiz, çalışmalarında tüzük maddesiyle kendini bağlayan bir bakış açısıyla; temel ilkelerinden biri olan katılımcı, siyaset dışı ve tarafsız bir yönetim anlayışı ile üyelerimizin talepleri doğrultusunda faaliyetlerimizi sürdürmektedir.

            Derneğimizin tüzüğünde belirtmiş olduğu amacında da;“Havacılık İşletme Hizmetleri ve İdari Çalışanlarının, havacılık sektöründe mesleki uzmanlığa uygun unvanlarda görev yapmalarının sağlanması ve mesleki yetkinliklerinin belirlenmesi için çalışmalar yapmak, Üyelerin mesleki menfaatlerini korumak ve refah seviyelerinin artışını sağlamak için çalışmak, bu hususta ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde girişimlerde bulunarak lobicilik faaliyetleri yapmak“ olduğundan üyelerimizden tarafımıza iletilen talepleri ve tespit ettiğimiz genel taleplerle ilgili Kurumlarla ve STK‘larla görüşülerek kalıcı çözümlerle taleplerin hayata geçirilmesi noktasında yakın zamanda gerekli adımlar atılmış ve kitle iletişim araçlarıyla çalışmalarımız kamuoyuna duyurulmuşur.

            Derneğimizin kısaca amacı havacılık sektöründe mesleki uzmanlıkların elde edilerek yetkinliklerin belirlenmesi ile sektöre proje üretmektir. Bu önemli iki amaçla; “Düz Memur kadar“ söylemleriyle Memurlara kırıcı söylemlerin hedef kitlemizde yıllardır üzüntüyle karşılandığı ve bugüne kadar bir adım atılmadığı dikkate alındığında; nitelikli idari çalışanların unvan yapılarındaki değişimleriyle NİTELİKLİ İNSAN KAYNAĞI ile DHMİ gibi ülkemizin güzide kurumunda İDARİ ÇALIŞANLARIN, diğer unvanlarda görev yapanlarla eşit ve önemli bir yere gelecekleri kuşkusuzdur.

            Üyelerimizin ilgi (a) yazımızda YETKİLİ SENDİKAYI ZİYARETİMİZDE TESLİM ETTİĞİMİZ DOSYAMIZDAKİ 35 talebimiz içindeki öncelikli talepleri olan;

1)  İdari Çalışanların; Havacılık Tazminatında mağduriyet yaşamamaları,

2) İşletme Hizmetleri ve İdari Çalışanların “Havacılık Hizmetleri Sınıfı“na geçirilmeleri,

3) İşletme Hizmetleri ve İdari Çalışanların “Havacılık Hizmetleri Uzmanı“ ihdas edilmesi,

4) İşletme Hizmetleri ve İdari Çalışanların ”Temel Ücret Skalasının Ayarlaması” yapılması hususlarının Nisan ayındaki KİK’da gündemine alınması için ikili görüşmelerimizde belirtik ve ilgi kamuoyuna MART ayında duyurduğumuz açıklamamızda da taleplerimizin KİK gündemine alınması belirttik.

            DHMİ’de yetkili sendika olan Ulaştırma Memur-Sen DHMİ Genel Merkezine 16.10.2022 tarihinde yaptığımız ziyarette sunduğumuz dosyamızdaki ilgi (a) yazılarımızla aşağıdaki öncelikli taleplerimizinde bulunduğu 35 madde belirtilmiş ve bu taleplerimize dair ilgi yazımızda;” Üyelerimizin yukarıda belirttiğimiz taleplerinin 4688 Kamu Görevlileri Sendikalari Ve Toplu Sözleşme Kanunu’nun 19. maddesi gereğince, 22. maddesindeki Kurum İdari Kurullarında (KİK) ve 28. Maddesinde belirtilen Toplu Sözleşme Görüşmelerinde (TİS) gündeme alınması ve kalıcı çözümler için gerekli desteğin verilmesi hususlarında,“ bildirimde bulunmuştuk.

            11.04.2023 tarihinde YETKİLİ SENDİKA’nın web sitelerinde yayınlanan duyuruda Kurum İdari Kurulu(KİK) toplantısının yapıldığı ilan edilmiştir. KİK görüşmesindeki Gündem Maddeleri incelendiğinde YETKİLİ SENDİKA’nın da üyeleri bulunan DERNEĞİMİZ ÜYELERİN 35 TALEBİMİNDEN BİR TANESİNİN BİLE GÜNDEME GETİRİLMEDİĞİ ÜZÜLEREK GÖRÜLMÜŞTÜR.

            Bunun üzerine Yetkili Sendika Genel Başkanıyla yapılan görüşmede KİK gündeminde 35 talebimizin hepsinin gündeme getirilmeyerek sehven unutulduğu belirtilmiştir.

            Derneğimiz Yönetim Kurulu, Temsilcilerimizden ve Üyelerimizden gelen talepleri gerek ziyaretleriyle gerek açıklamalarıyla ve gerekse de sunduğu dosyalarla YETKİLİ SENDİKAYA iletmiş ve KİK’de görüşülmesini ısrarlı şekilde talep etmiştir. Ancak buna rağmen YETKİLİ SENDİKA taleplerimizi gözardı ederek İDARİ ÇALIŞANLAR YOK SAYMIŞTIR. Bu durum üyelerimizi ziyadesiyle üzmüştür.

            Derneğimiz DHMİ’de çok kısa zamanda üyelerinin teveccühleriyle DHMİ tarihinde görülmemiş bir sayıda üyeye sahip olmuş ve tüm Havalimanlarında teşkilatlanarak faaliyetleriyle ve çalışmalarıyla yok sayılmayacak bir STK’dır.

İDARİ ÇALIŞANLAR YOK SAYILACAK YA DA UNUTULACAK DEĞİLDİR…

            Gelinen bu aşamada 4688 sayılı Kanun gereğince KİK’de YETKİLİ SENDİKA aracılığıyla talepler üyelerimizin kurumuyla görüşülerek sonuç bulacakken, üyelerimiz olan hedef KİTLEMİZ İDARİ ÇALIŞANLARın KİK’de gündeme getirilmemesi anlaşılamamış ve bu duruma karşı YETKİLİ SENDİKAnın hangi gerekçeyle üyelerimizin taleplerini gündeme getirmemesine ilişkin bir açıklama yapmasını özellikle beklediğimizi belirtiyoruz.

ÜYELERİMİZE ÇAĞRIMIZDIR!

            Yukarıdaki belirttiğimiz hususlar çerçevesinde KİK’de yetkili sendika olan MEMUR-SEN’e bağlı ULAŞTIRMA MEMUR-SEN‘in 2023 Nisan ayındaki Kurum İdari Kurulunda (KİK) TALEPLERİNİZİN GÜNDEME ALINMAMASINI DEĞERLENDİRMENİZE VE TAKDİRLERİNİZE SUNUYORUZ.

            Derneğimiz üyelerimizin haklı taleplerini her daim savunmaya ve hukuki yollarla aramaya devam edecektir.

            Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
"

Ігровий автомат Nitropolis 3 — це найновіше доповнення до франшизи Nitropolis

Після близького зіткнення з сержантом Нітро Вулфом у попередніх версіях Nitropolis 2 банді довелося поспішно тікати з міста. Вони знайшли гарне місце на півдні, де прийняли свій пустотливий спосіб життя. Ось тут і починається пригода ігрового автомата Nitropolis 3 у казино www.postgg.com.

Як і слід було очікувати, якщо ви грали в попередню версію, слот Nitropolis 3 має оригінальний дизайн і чудові додаткові функції, а ігровий процес надзвичайно веселий. Він оснащений 6 барабанами та 4 рядами, які можна розширити до максимум 8. Ставки починаються лише від 0,20$ і можуть доходити до 50$ за обертання. Найбільша виплата в грі в 50 000 разів перевищує загальну ставку.

"