Derneğimiz Açıklamasıdır

Sayı     : 06-148-191/6                                                                                                01/03/2023

Konu   : Banka Promosyonunun Gözden Geçirilmesi Talebimiz

HAVAÇAD DERNEĞİ AÇIKLAMASIDIR

İlgi :   DHMİ Genel Müdürlüğüne 20.10.2022 tarihli ve 06-148-191/10 sayılı yazımız.

            Öncelikle, 06.02.2023 tarihinde ve sonrasında ülkemizde yaşanan yıkıcı depremlerin ardından mesai arkadaşlarımızın da içinde bulunduğu 45 bini aşkın vatandaşımızın vefat ettiği ve yüz bini aşkın vatandaşımızın ise yaralı olarak tedavileri sürmektedir. Vefat edenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar ve yaralılara ise acil şifalar diliyoruz.

            Devlet Hava Meydanları İşletmesi(DHMİ) Genel Müdürlüğüne ilgi yazımızla,” Ülkemizde yaşanan ekonomik gelişmeler sonrası ortaya çıkan banka promosyonlarının güncellenmesine dair hemen hemen tüm bakanlıklarda ve kurumlarda ödemeler tek seferde ve çalışanların lehine sonuçlandığı kamuoyunca bilinmekte olup DHMİ Genel Müdürlüğünün bu noktada çok kısa zamanda her zaman olduğu gibi çalışanların lehine atacağı olumlu adımların hayata geçmesini“ beklediğimizi bildirmiştik.

             Bugün alınan bilgilere göre DHMİ’de Vakıfbank ile anlaşma sağlandığı, sağlanan anlaşmaya göre 2023’ten geçerli olmak üzere üç yıl için personelin hesabına 27.000,00-TL tek seferde yatırılacağı, 2022 yılı için ödenen 8.500,00-TL’nin ise iade edilmeyeceği, Promosyonların hesaplara yatırılma tarihi ise önümüzdeki günlerde protokolün imzalanması sonrasında açıklanacağı bilgisi alınmıştır.

            Bu şekliyle yapılacak anlaşmayı kesinlikle kabul etmediğimizi ve 27 bin TL promosyonun yetersiz olduğunu, hedef kitlemizin ve kıymetli üyelerimizin talepleri doğrultusunda beyan ediyoruz.

            Derneğimizin tüzüğünde de belirtmiş olduğumuz amacında da;“Havacılık İşletme Hizmetleri ve İdari Çalışanlarının, havacılık sektöründe mesleki uzmanlığa uygun unvanlarda görev yapmalarının sağlanması ve mesleki yetkinliklerinin belirlenmesi için çalışmalar yapmak, Üyelerin mesleki menfaatlerini korumak ve refah seviyelerinin artışını sağlamak için çalışmak, bu hususta ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde girişimlerde bulunarak lobicilik faaliyetleri yapmak“ hükümleri yer almaktadır.

            DHMİ Genel Müdürlüğü gerek varlıklarıyla gerek çalışanlarının nitelikli olmasının yanında ücret ödemelerinin diğer kamu sektöründeki kurumlara göre yüksek olduğu ve hali hazırda anlaşmalı olduğu Türkiye Vakıflar Bankası T. A. O. nezdindeki hesaplarda kuruma ait ciroların çok yüksek olduğu da bilinmektedir.

            20.07.2007 tarihli ve 26588 sayılı resmi gazetede yayımlanan ve hali hazırda geçerli olan 2007/21 sayılı Başbakanlık Genelgesinin 2. Maddesi gereğince kurulan komisyona yetkili sendikadan bir üyenin de katılacağı ve komisyondaki üyelerce promosyonların tespit edileceği hüküm altına alınmıştır.

            Ülkemizde afetler sonrası fahiş fiyat artışları, ekonomik gelişmeler ve üyelerimizin alım gücünün enflasyonda gerilediği, diğer kamu kurum ve kuruluşlarındaki promosyon anlaşmaların yüksek olduğu nazara alındığında; 27 bin tl banka promosyon miktarının kuruluşumuz çalışanların aldığı maaşlara göre  çok düşük olduğu ve protokolün imzası öncesinde 27 bin tl miktarın yeniden gözden geçirilerek günümüz şartları ve yukarıda izah edilen açıklamalara göre daha yüksek bir promosyon anlaşmasının yapılmasını talep etmekteyiz.

            Yetkili sendikanın yukarıdaki açıklamalarımız ışığında gerekli desteği vermesini özellikle belirtmek istiyoruz.

            DHMİ Genel Müdürlüğünün, bu talebimiz noktasında her zaman olduğu gibi çalışanların lehine promosyon güncellemesinin yeniden gözden geçirmesini beklemekteyiz.

            Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
"

Ігровий автомат Nitropolis 3 — це найновіше доповнення до франшизи Nitropolis

Після близького зіткнення з сержантом Нітро Вулфом у попередніх версіях Nitropolis 2 банді довелося поспішно тікати з міста. Вони знайшли гарне місце на півдні, де прийняли свій пустотливий спосіб життя. Ось тут і починається пригода ігрового автомата Nitropolis 3 у казино www.postgg.com.

Як і слід було очікувати, якщо ви грали в попередню версію, слот Nitropolis 3 має оригінальний дизайн і чудові додаткові функції, а ігровий процес надзвичайно веселий. Він оснащений 6 барабанами та 4 рядами, які можна розширити до максимум 8. Ставки починаються лише від 0,20$ і можуть доходити до 50$ за обертання. Найбільша виплата в грі в 50 000 разів перевищує загальну ставку.

"