HAVAÇAD DERNEĞİ AÇIKLAMASIDIR

 

Sayı     : 06-148-191/29                                                                                             26/12/2022

Konu  : İdari Çalışanların Havacılık Tazminatı, Havacılık Hizmetler Sınıfı,

  Havacılık Hizmetler Uzmanı ve Temel Ücret Skalasının Ayarlaması Taleplerimiz.

HAVAÇAD DERNEĞİ AÇIKLAMASIDIR

İlgi :   Türk Ulaşım -Sen Genel Merkezine 02.11.2022 tarihli ve 06-148-191/18 sayılı yazımız.

            Derneğimizin tüzüpünde belirtilen amacında;“Havacılık İşletme Hizmetleri ve İdari Çalışanlarının, havacılık sektöründe mesleki uzmanlığa uygun unvanlarda görev yapmalarının sağlanması ve mesleki yetkinliklerinin belirlenmesi için çalışmalar yapmak, Üyelerin mesleki menfaatlerini korumak ve refah seviyelerinin artışını sağlamak için çalışmak, bu hususta ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde girişimlerde bulunarak lobicilik faaliyetleri yapmak“ olduğundan bu konuda 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu gereğince Sendikalar çalışanların ücret ve sosyal haklarını korumada adımlar atmalıdır.

En temel talebimiz; Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ve Havalimanlarında görev yapan İDARİ ÇALIŞANLARIN; gündemde olan Havacılık Tazminatında mağduriyet yaşamamaları ve ayrıca da “Havacılık Hizmetler Sınıfı“, Havacılık Hizmetler Uzmanı“ ve İdari Çalışanların Temel Ücret Skalasının Ayarlaması” talepleri için gerekli adımların atılmasıdır.

            Kaldı ki bu konuda Sendikaların destekleri bizler için çok önemlidir.

            Bu konuda YETKİLİ SENDİKA VE DİĞER SENDİKALAR ZİYARET edilerek yukarıda bahsedilen taleplerimize gerekli destek istenmiş ve taleplerimize dair dosyalar SENDİKALARIN GENEL MERKEZLERİNDE Genel Başkanlara teslim edilmiştir.

            Gelinen bu aşamada Sendikalarlar görüşmeler sonucunda İLGİ YAZIMIZ GEREĞİNCE bugün itibariyle KAMU-SEN’e bağlı TÜRK ULAŞIM-SEN Genel Merkezi bahse konu en önemli dört talebimiz olan;

1)  İdari Çalışanların; Havacılık Tazminatında mağduriyet yaşamamaları,

2) İşletme Hizmetleri ve İdari Çalışanların Havacılık Hizmetler Sınıfı“na geçmeleri,

3) İşletme Hizmetleri ve İdari Çalışanların “Havacılık Hizmetler Uzmanı“ ihdas edilmesi,

4) İşletme Hizmetleri ve İdari Çalışanların ”Temel Ücret Skalasının Ayarlaması” yapılması hususlarındaki dosyamızı ÇOK KISA SÜREDE hazırlayıp dosya halinde; MHP Genel Başkan Yardımcısı Sn. Yaşar YILDIRIM’a ileterek destek talep etmeleri ve ayrıca da bu taleplerimizin TBMM AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa ELİTAŞ ile TBMM MHP Grup Başkan Vekili Erkan AKÇAY’a iletileceğini bildirmesi ve takibini yapması bizleri memnun etmiştir.

            Bu taleplerimize önem veren ve hassasiyetle desteklerinden dolayı KAMU-SEN’e bağlı TÜRK ULAŞIM-SEN Genel Merkezine ve Kıymetli TUS Genel Başkanı Sn. Mustafa Nurullah ALBAYRAK’a derneğimiz adına TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ.

            Aynı adımı YETKİLİ SENDİKA ve DİĞER SENDİKALARDAN BEKLİYOR, taleplerimizin takipçisi olacağımızı bilmenizi isteriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
"

Ігровий автомат Nitropolis 3 — це найновіше доповнення до франшизи Nitropolis

Після близького зіткнення з сержантом Нітро Вулфом у попередніх версіях Nitropolis 2 банді довелося поспішно тікати з міста. Вони знайшли гарне місце на півдні, де прийняли свій пустотливий спосіб життя. Ось тут і починається пригода ігрового автомата Nitropolis 3 у казино www.postgg.com.

Як і слід було очікувати, якщо ви грали в попередню версію, слот Nitropolis 3 має оригінальний дизайн і чудові додаткові функції, а ігровий процес надзвичайно веселий. Він оснащений 6 барабанами та 4 рядами, які можна розширити до максимум 8. Ставки починаються лише від 0,20$ і можуть доходити до 50$ за обертання. Найбільша виплата в грі в 50 000 разів перевищує загальну ставку.

"