AÇIKLAMA

Sayı     : 06-148-191/31                                                                               24/08/2023

Konu  : Taleplerimiz.

 

HAVAÇAD DERNEĞİ AÇIKLAMASIDIR

 Derneğimiz; kurulduğu bir yıla aşkın sürede yüksek üye sayısından aldığı güçle taleplerini tüm taraflara ve kamuoyununa defaetle duyurarak başta kuruluş amacımızın birinci maddesi olan İşletme Hizmetleri ve İdari Çalışanların mesleki uzmanlık, havacılık tazminatında mağduriyetin giderilmesi ve diğer taleplerimizi elde etmek üzere çalışmalarını sürdürmektedir.

Derneğimizin bu zamana kadar olan talepleriyle ilgili toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin neticeleri yönetim kurulumuzda etraflıca değerlendirilmiş ve aşağıdaki hususların üyelerimize ve kamuoyuna açıklanmasına karar verilmiştir.

  1. “Havacılık Hizmetleri Uzmanı”, “Havacılık Hizmetleri Sınıfı”, Havacılık Tazminatında mağduriyet yaşanmaması ve diğer taleplerimiz derneğimizce tüm taraflara hassasiyetle iletilmiştir.
  2. Genel Yetkili Sendikanın 2023 Ağustos ayında gerçekleşen TİS görüşmelerine “Havacılık Uzmanı” ünvanını teklif etmesi OLUMLU karşılanmış ve tarafımızca bu husus kamuoyuyla paylaşılmış olup, ancak beklediğimiz sonucun elde edilememesi beklentilerimizi boşa çıkarmıştır.
  3. Demokrasinin vazgeçilmezi olan STK’lar taleplerini yasal çerçevede elde etmek için tüm yasal yolları kullanır. Bu çerçevede yukarıda bahsettiğimiz taleplerimizi elde etmek üzere derneğimiz ilgili mevzuatın tanıdığı tüm yetkileri daha etkin şekilde kullanacaktır.
  4. Gelinen süreçte taleplerimizin çözüme kavuşması için ilgili kurumlar ve yasa koyucular dahil tüm taraflarla görüşmelerin en üst düzeyde yapılması için faaliyetlerimizi daha da etkinleştireceğiz.
  5. Her yıl 15 Mayıs tarihinde sendikalar için yetki dönemi olduğu 4688 sayılı Kanunla belirlenmiştir. Genel Yetkili Sendikanın TİS görüşmelerinde ve Yetkili Sendikanın ise KİK görüşmelerinde taleplerimizi hayata geçirme noktasında atacağı adımların takibi ve sonuca ulaşmak üzere; bundan böyle her yıl Nisan ayının ilk haftasında hizmet kolumuzda bulunan sendikaların sonuç almak üzere taleplerimizle ilgili çalışmalarına dair olumlu/olumsuz değerlendirmelerimiz kamuoyu ile paylaşılacaktır.
  6. Havacılık sektöründe lider olan güzide kuruluşumuz DHMİ’nin tüm çalışanlarıyla bir bütün halinde daha nitelikli uzmanlık yapısıyla yetkinliklerini sürdürmesi için karar mekanizmalarında lobicilik faaliyetlerimizi daha etkin sürdüreceğiz.
  7. STKların olmazsa olmaz gücü olan birliktelik ruhuyla tüm STK’larla görüşmeler sağlanarak etkin STK gücü bugünden itibaren hayata geçirilecektir.
  8. Kurumsal bütünlük çerçevesinde ilk çağrımızı DHMİ üst yönetimine yaparak; tüm STK’larla birlikte toplantı düzenlenmesini önemle talep ediyoruz.

Sonuç olarak; amacımız derneğimizin temel ilkeleri ışığında üyelerimizin en temel hakkı olan talepleri sonuca ulaşana kadar mücadelemiz devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Havaçad Açıklama 2023-31 24.08.2023

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
"

Ігровий автомат Nitropolis 3 — це найновіше доповнення до франшизи Nitropolis

Після близького зіткнення з сержантом Нітро Вулфом у попередніх версіях Nitropolis 2 банді довелося поспішно тікати з міста. Вони знайшли гарне місце на півдні, де прийняли свій пустотливий спосіб життя. Ось тут і починається пригода ігрового автомата Nitropolis 3 у казино www.postgg.com.

Як і слід було очікувати, якщо ви грали в попередню версію, слот Nitropolis 3 має оригінальний дизайн і чудові додаткові функції, а ігровий процес надзвичайно веселий. Він оснащений 6 барабанами та 4 рядами, які можна розширити до максимум 8. Ставки починаються лише від 0,20$ і можуть доходити до 50$ за обертання. Найбільша виплата в грі в 50 000 разів перевищує загальну ставку.

"