BASIN AÇIKLAMASI

Sayı     : 06-148-191/9                                                                                     09/01/2024

Konu   : Taleplerimiz

  BASIN AÇIKLAMASI

            Demokrasinin ve insan yaşamının en önemli yaşamsal haklarından olan ekonomik alanda adalet sarsılmaz bir değere sahiptir.

Derneğimiz, çalışmalarında tüzük maddesiyle kendini bağlayan bir bakış açısıyla; temel ilkelerinden biri olan katılımcı, siyaset dışı ve tarafsız bir yönetim anlayışı ile üyelerimizin talepleri doğrultusunda faaliyetlerimizi sürdürmektedir.

Gelinen bu aşama hedef kitlemiz olan İşletme Hizmetleri ve İdari Çalışanların en temel talepleri olan Derneğimiz kurulduğu günden bugüne yaklaşık 1,5 yıla aşkın süreçte tüzüğümüzde belirtilen üyelerimizin talepleri için üyelerinden aldığı güçle aralıksız olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu bağlamda, Devlet Hava Meydanları İşletmesi(DHMİ) Genel Müdürlüğü ve Havalimanlarında görev yapan üyelerimiz olan;

İDARİ ÇALIŞANLAR olarak ÖNCELİKLİ TALEPLERİMİZ:

1)  Havacılık Hizmetleri Uzmanı ihdas edilmesi,
2) Havacılık Hizmetleri Sınıfına geçirilmeleri,
3) Havacılık Tazminatında Mağduriyet Yaşamamaları,
4) Temel Ücret Skalasının Ayarlaması yapılması hususları başta olmak üzere diğer taleplerimizin  gerek YETKİLİ SENDİKA ile gerekse de DHMİ Üst Yönetimi taleplerimizin hayata geçirilmesi yazılı ve sözlü talep edilmişti.

Derneğimiz üyeleri ve hedef kitlemiz İşletme Hizmetleri ve İdari Çalışanlar olarak her daim devletine ve milletine milli ve manevi değerler ışığında bağlı olarak uluslararası Havalimanlarında ülkemizi en iyi derece temsil etmek üzere devletimiz için gece gündüz çalışmakta ve özverili olarak çalışmaya en üst seviyede devam edecektir.

Ancak, son güncel uygulamalar dikkate alındığında İşletme Hizmetleri ve İdari Çalışanlar için henüz hiçbir adım atılmadığı gibi sözleşme ücretlerinde adaletsiz uygulamalara yönelik adımlar atıldığı işletme hizmetleri ve idari çalışanları derinden üzmüş ve iş barışını zedeler noktaya gelmiştir. Bu adaletsiz durumun düzeltilmesi için bir an evvel Havacılık Hizmetleri Uzmanı ihdas edilmesine yönelik çalışmaların başlatılmasını ve hayata geçirilmesini ve sonrasında sözleşme ücretlerinde hak ettiğimiz birinci gruba dahil edilmemizi öncelikle Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, DHMİ Genel Müdürlüğü ve Yetkili Sendika ve Genel Yetkili Sendikalardan talep etmekteyiz.

Aksi takdirde bugünden itibaren gerek İşletme Hizmetleri ve İdari Çalışanlar olarak yaptığımız işlerden gelen gücümüzle ve gerekse de STK’larla ilgili elimizdeki gücümüzle yasal ve hukuk çerçevesinde gerekli adımların atılması noktasında tüm değerlendirmelerimiz gidişata göre gözden geçirilecek ve kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YÖNETİM KURULU

HAVAÇAD Basın Açıklaması 2024-9

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
"

Ігровий автомат Nitropolis 3 — це найновіше доповнення до франшизи Nitropolis

Після близького зіткнення з сержантом Нітро Вулфом у попередніх версіях Nitropolis 2 банді довелося поспішно тікати з міста. Вони знайшли гарне місце на півдні, де прийняли свій пустотливий спосіб життя. Ось тут і починається пригода ігрового автомата Nitropolis 3 у казино www.postgg.com.

Як і слід було очікувати, якщо ви грали в попередню версію, слот Nitropolis 3 має оригінальний дизайн і чудові додаткові функції, а ігровий процес надзвичайно веселий. Він оснащений 6 барабанами та 4 рядами, які можна розширити до максимум 8. Ставки починаються лише від 0,20$ і можуть доходити до 50$ за обертання. Найбільша виплата в грі в 50 000 разів перевищує загальну ставку.

"