DHMİ İle TUS Arasında Yapılacak KİK Öncesi Açıklamamızdır

Sayı     : 06-148-191/42                                                                   23/10/2023

Konu  : İdari Çalışanlar Olarak Taleplerimizin KİK Gündemine Alınması.

 HAVAÇAD DERNEĞİ AÇIKLAMASIDIR

  İlgi :   a) Türk Ulaşım Sen Genel Merkezine 29/09/2023 tarihli ve 37 sayılı yazımız.

b) DHMİ Genel Müdürlüğüne 03.10.2023 tarihli ve 38 sayılı yazımız.

DHMİ’de yetkili sendika olan Türk Ulaşım Sen Genel Merkezine 18.10.2023 tarihinde yaptığımız ziyarette sunduğumuz dosyamızdaki ilgi (a) yazımızla aşağıdaki öncelikli taleplerimizin de bulunduğu 27 madde belirtilmiş ve bu taleplerimize dair ilgi yazımızda;” Üyelerimizin yukarıda belirttiğimiz taleplerinin kalıcı çözümler için 4688 Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’nun 22. maddesindeki Kurum İdari Kurullarında (KİK) gündeme alınması ve gerekli işlemler için desteğin verilmesi hususlarında,“ bildirimde bulunduk.

Ayrıca da DHMİ Genel Müdürlüğüne ilgi (b) yazımızla bahse konu 27 madde de taleplerimiz bildirilmiştir.

Kurum İdari Kurulu(KİK) toplantısının ilgili yönetmeliğin 14/2. Maddesi gereğince yetkili sendika temsilcilerinin de katılacağı bu yılın ilk toplantısının Ekim ayında yapılacağı belirtilmektedir.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ve Havalimanlarında görev yapan İDARİ ÇALIŞANLAR olarak ÖNCELİKLİ TALEPLERİMİZ;

1)  HAVACILIK TAZMINATINDA Mağduriyet Yaşamamaları,

2) Havacılık Hizmetleri Sınıfına geçirilmeleri,

3) Havacılık Hizmetleri Uzmanı ihdas edilmesi,

4) Temel Ücret Skalasının Ayarlaması yapılması hususlarının KİK’da gündeme alınması.

Yukarıdaki taleplerimizin KAMU-SEN’e bağlı TÜRK ULAŞIM-SEN Genel Merkezi tarafından 2023 Ekim ayındaki Kurum İdari Kurulunda (KİK) gündemine alınması ve kalıcı çözümler için gerekli desteğin verilmesini önemle talep ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Havaçad Açıklama 2023-42 23.10.2023

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
"

Ігровий автомат Nitropolis 3 — це найновіше доповнення до франшизи Nitropolis

Після близького зіткнення з сержантом Нітро Вулфом у попередніх версіях Nitropolis 2 банді довелося поспішно тікати з міста. Вони знайшли гарне місце на півдні, де прийняли свій пустотливий спосіб життя. Ось тут і починається пригода ігрового автомата Nitropolis 3 у казино www.postgg.com.

Як і слід було очікувати, якщо ви грали в попередню версію, слот Nitropolis 3 має оригінальний дизайн і чудові додаткові функції, а ігровий процес надзвичайно веселий. Він оснащений 6 барабанами та 4 рядами, які можна розширити до максимум 8. Ставки починаються лише від 0,20$ і можуть доходити до 50$ за обертання. Найбільша виплата в грі в 50 000 разів перевищує загальну ставку.

"